Rzemieślnicy z Sądecczyzny, Tarnowa i Krakowa złożyli sobie noworoczne życzenia

04.01.2020

W sądeckim ratuszu odbyło się spotkanie opłatkowe, na którym samorządowcy, posłowie i rzemieślnicy wspólnie przywitali Nowy Rok. Życzyli sobie przede wszystkim pomyślności i dobrej współpracy.


Myślę że tego co najbardziej trzeba im życzyć to stabilności, przewidywalności tego co się dzieje, żeby nie byli zaskakiwani decyzjami, podejmowanymi w tak nieoczekiwany sposób. W tym całym rozbieganiu człowiek jest najważniejszy i jak my nawzajem będziemy się dobrze postrzegać, to myślę, że i Błogosławieństwo Boże będzie nad nami i tego sobie życzmy – mówili goście w rozmowie z reporterką RDN.

W spotkaniu wziął udział także bp Andrzej Jeż, który pobłogosławił opłatki. Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej podczas spotkania zaznaczył, jak ważną funkcję pełni praca rzemieślnicza.

Uświadamiamy sobie, że nasza praca przez fakt, że Bóg stał się człowiekiem, zamieszkał pośród nas, przyjął wszystkie wymiary naszej ludzkiej natury i także podejmował pracę w warsztacie rzemieślniczym, że ta praca ma swoją wielką wartość godność i nie jest właśnie spłaszczona – mówił biskup.

Wszyscy przybili goście wspólnie kolędowali przy orkiestrze symfonicznej z Nowego Sącza.

Posłuchaj:
Przybyli goście
Bp Andrzej Jeż
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN