Na sądeckiej Górze Tabor dzień poświęcony chorym

07.08.2020

Eucharystia jest duchową pociechą – to jest przesłanie dzisiejszego dnia odpustu ku czci Przemienia Pańskiego – mówi Ojciec Józef Polak, proboszcz sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu . Dziś ( 7.08) podczas Mszy Świętych kapłani udzielają wiernym Sakramentu Namaszczenia Chorych.

Podczas każdej Mszy Świętej kustosz sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia głosi kazania dla chorych i cierpiących, mówiąc żeby powierzali każde cierpienie Jezusowi.

– Jest taki moment w Eucharystii jak ofiarowanie i cóż my możemy dać tyle, że wszystko co dajemy cieszy Ojca, jeżeli ofiarujemy nasz ból Chrystusowi On je bierze na Kalwarię, przemienia i niesie ku Zmartwychwstaniu. To jest szansa żeby nasze cierpienie nie tylko i wyłącznie było powodem naszych trosk i strapień. Jest nadzieja w bólu jeśli połączymy go z bólem Chrystusa.

Dziś (7.08) wieczorem przy bazylice Przemienienia Pańskiego odbędzie się modlitwa uwielbienia, którą poprowadzi zespół muzyczny Chwalcy Pana. Jutro przedostatni dzień odpustu. To dzień szczególnie poświęcony Matce Bożej.

Posłuchaj:
o. Józef Polak
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN