Sądeczanie uczcili 100. rocznicę urodzin papieża Polaka [WIDEO][ZDJĘCIA]

19.05.2020

Ku pamięci Jana Pawła II w sądeckiej bazylice zorganizowano koncert. Nie zabrakło pieśni maryjnych, przeplatanych wierszami Karola Wojtyły czy wspomnieniami dotyczącymi świętego.

Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować ten wieczór. Jest to niezwykłe przeżycie, transmisja na żywo, czegoś takiego jeszcze nie przeżyłam. Większość pieśni mamy o tematyce maryjnej, w nawiązaniu do Matki, którą tak bardzo kochał – mówi Joanna Albrzykowska-Clifford, która śpiewała przy akompaniamencie Marcina Sarny.

260. Koncert u Prezydenta Miasta Nowego Sącza to szczególne wydarzenie. W ten sposób, chcemy upamiętnić tak ważną dla wszystkich Polaków datę. Datę urodzin wielkiego Polaka, który zapisał się w historii nie tylko Polski, ale i całego świata – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

Koncert otworzył także prepozyt kapituły kolegiackiej ks. Jerzy Jurkiewicz, cytując słowa papieża Franciszka : „Święty Jan Paweł II był człowiekiem modlitwy, bliskości z ludem oraz miłującym sprawiedliwość”.Ojciec św. Franciszek w homilii wskazał na cechy dobrego pasterza jakie możemy odnaleźć w Janie Pawle II. Tym koncertem pragniemy wspomnieć św. Jana Pawła II i zachęcić siebie nawzajem do czerpania z jego przesłania, które nam zostawił – powiedział kapłan.

Koncert odbył się pod hasłem „Miłość mi wszystko wyjaśniła”, które nawiązuje do jednego z wierszy papieża.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Artur Mularz
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN