Schodzimy z wygodnej kanapy i zakładamy ekstremalne buty

14.03.2018

Po raz pierwszy Ekstremalna Droga Krzyżowa będzie na trasie z Dębna do Iwkowej. Pomysł grupy młodych ludzi i księdza, który zrodził się podczas Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, teraz doczeka się realizacji.

35-kilometrowa trasa będzie okazją aby w trudnych warunkach zbliżyć się do Boga – mówi ks. Grzegorz Sroka, wikariusz parafii w Dębnie. – Naszą ideą jest to, żeby żyć ekstremalnie, czyli przekraczać ciągle swoje ograniczenia, ciągle poznawać swoje możliwości i starać się więcej. Do tego chcemy właśnie zachęcać innych, żeby żyć ekstremalnie. Robimy to, co papież Franciszek powiedział podczas Światowych Dni Młodzieży – najwyższa pora zejść z wygodnej kanapy i ubrać ekstremalne buty – dodaje ks. Sroka.

Trudna trasa, podczas której każdy jest odpowiedzialny sam za siebie, mobilizuje do głębokich refleksji – dodaje Stanisław Masłoń. – To nie jest pielgrzymka, że idziemy wszyscy razem, śpiewamy, odmawiamy różaniec. Idzie każdy sam lub w małych grupkach po 2-3 osoby, ma w ręce rozważania, opis trasy, lampkę, jest ciemno i trzeba iść. Ta największa ekstremalność jest chyba w tym, że jesteśmy zdani tylko na siebie – mówi Stanisław Masłoń.

Trudne są szczególnie 3 ostatnie kilometry nowej trasy EDK z Dębna do Iwkowej. – Każdy może się wybrać i zmierzyć się z wyzwaniem – dodaje Bartłomiej Duda. – Każdy z nas może spróbować swojej drogi. Pan Jezus idąc boso z krzyżem a my idąc w wygodnych butach z jakimś plecakiem możemy spróbować swoich sił, spróbować jak to jest wziąć mały krzyż ze sobą, sprawdzić jak nam to pójdzie – zachęca Bartłomiej Duda.

Pierwszy raz EDK z Dębna do Iwkowej wyruszy 23 marca. Start o 20.30, zakończenie ok. 6.00 rano przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. w Iwkowej.

Zapisać można się poprzez stronę EDK.

Posłuchaj:
Ks. Grzegorz Sroka
Stanisław Masłoń
Bartłomiej Duda
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy