Siostry józefitki z Tuchowa dziękują za pomoc

07.07.2020

W Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie nie ma nowych zachorowań na COVID-19. Przybywa ozdrowieńców. Siostry józefitki, które prowadzą placówkę dziękują wszystkim za modlitwę i wsparcie materialne.

Ostatnie testy wykonane u pensjonariuszy i opiekunów są ujemne. Do Domu Pogodnej Jesieni wróciła większość pracowników. Są też nowe siostry wolontariuszki. Placówkę opuścili trzej bracia kapucyni z Prowincji Krakowskiej i ratownik medyczny Paweł Jankowski, który kierował zespołem w najtrudniejszym okresie.

Nasz ratownik mówił, że bitwę wygraliśmy, ale wojna z niewidocznym wrogiem nadal trwa. Odkażanie, dezynfekcja, ozonowanie – to codzienność naszego domu  – powiedziała siostra Antonia Piekarz, przełożona prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa Prowincji Tarnowskiej.

Długa jest lista osób i instytucji, które wsparły placówkę. To m.in. służby wojewody, samorządy, parafie, Caritas, PCK, zgromadzenia zakonne, firmy, osoby prywatne. Pomogli też młodzi z KSM oraz m.in. maturzyści z Tarnowa.

Siostra Antonia dziękuje także naszej stacji.

Dziękuję radiu RDN za pomoc i wsparcie okazane w tym trudnym dla nas czasie. Przez media popłynęła prośba o pomoc i spotkało się to z dużym odzewem ludzi dobrej woli – dodaje.

Dom Pogodnej Jesieni w Tuchowie wsparli również maturzyści III LO w Tarnowie.

Klasa III H przekazała placówce prawie 500 zł, bo taka suma została uczniom na koniec roku szkolnego.

To była nasza wspólna decyzja – mówi Grzegorz Jagiencarz przewodniczący klasy.

– Jeżeli pomagamy, to ten ktoś ma lżej i my też możemy zobaczyć jak to owocuje. Warto wierzyć w ludzi i warto pomagać. Mimo że jest ciężko i pod górkę warto wierzyć, że będzie lepiej – dodaje.

W Domu Pogodnej Jesieni przebywa obecnie 35 pensjonariuszy. Zapasy fartuchów ochronnych, maseczek i rękawiczek szybko topnieją, bo potrzeby są duże. Dotyczy to także środków do dezynfekcji.

Siostrom i ich podopiecznym można pomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na konto Fundacji Dzieło Miłosierdzia św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, która działa przy DPJ Tuchów z dopiskiem: „Darowizna – epidemia”: 13 2030 0045 1110 0000 0258 0750. Przez tpay – klikając na link: https://dpjtuchow.pl/darowizny/

Posłuchaj:
s. Antonia Piekarz
Grzegorz Jagiencarz
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN