Skarby diecezji tarnowskiej [ZDJĘCIA]

24.02.2020

Niepełnosprawni z całej diecezji tarnowskiej przyjechali do Limanowej na I Diecezjalne Spotkanie Karnawałowe pt. Niech żyje bal! Wydarzenie rozpoczęła Eucharystia w intencji członków i przyjaciół duszpasterstwa i stowarzyszenia „Cyrenejczyk”.

Czasem trzeba ostro i odważnie stawiać czoła różnym wyzwaniom – mówił podczas kazania opiekun osób niepełnosprawnych w okręgu mieleckim, ks. Tomasz Krawiec.

– Ci niepełnosprawni mają swoje cierpienia i krzyże, lęki i obawy, ale oni nie są innymi ludźmi niż my. Ich niepełnosprawność może być błogosławieństwem, a oni się często zamykają przed światem. Papież mówił: oni są skarbem Kościoła.

Najważniejsze jest spotkanie – mówi dyrektor duszpasterstwa osób niepełnosprawnych w diecezji tarnowskiej ks. Rafał Słomba.

– Głównym celem tego spotkania jest podtrzymywanie relacji, które zawiązały się w czasie m.in. oaz wakacyjnych. Jest to także integracja wszystkich okręgów. Chcemy tu, w Limanowej u Matki Boskiej Bolesnej i w siedzibie stowarzyszenia „Cyrenejczyk” wspólnie świętować, integrować się na spotkaniu karnawałowym.

Na karnawałowym spotkaniu była także poseł Urszula Nowogórska.

– Trzeba na nich patrzeć troszeczkę inaczej, ale należy podziwiać ich talenty. Ta bariera, która pojawia się ze strony fizycznej nie przeszkadza, żeby to piękno z tych ludzi wydobyć.

W wydarzenie zaangażowali się licznie wolontariusze. To młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej oraz wolontariusze „Cyrenejczyka”. W zabawie karnawałowej wzięli udział i pomagali niepełnosprawnym panowie ze wspólnoty Mężczyźni św. Józefa działającej przy limanowskiej bazylice.

Posłuchaj:
ks. Tomasz Krawiec
ks. Rafał Słomba
Urszula Nowogórska
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo - Barbara Nowak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN