W sobotę święcenia diakonatu

17.05.2018

Kandydaci do diakonatu przygotowują się do święceń. 23 alumnów piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego przeżywa rekolekcje w Gosławicach. W piątek w seminarium złożą uroczyste wyznanie wiary i przysięgę.

Święcenia diakonatu to ważny krok w drodze do kapłaństwa – mówi rektor seminarium ks. Andrzej Michalik. – To jest moment, kiedy młody człowiek już poświęca się na wyłączność, na całe życie służbie Bogu i Kościołowi – dodaje.

W czasie święceń diakonatu alumn przyrzeka posłuszeństwo swemu biskupowi, zobowiązuje się do modlitwy brewiarzowej oraz do życia w celibacie. A co może już robić diakon? – Diakon jest już głosicielem Słowa Bożego, asystuje przy Eucharystii, może przewodniczyć niektórym nabożeństwom, błogosławić małżeństwa, przewodniczyć obrzędom pogrzebowym, może też błogosławić w imieniu Kościoła – wylicza ks. Michalik.

Święcenia diakonatu odbędą się w sobotę, 19 maja, w Tarnowie w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Udzieli ich bp Leszek Leszkiewicz. Natomiast uroczystości w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu będzie przewodniczył bp Stanisław Salaterski. Święcenia diakonatu rozpoczną się o godzinie 10.00.

Posłuchaj:
Ks. Andrzej Michalik
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN