Świat was potrzebuje! Trwa rekrutacja do WSD

03.07.2020

W tarnowskim Wyższym Seminarium Duchownym trwa rekrutacja kandydatów do kapłaństwa. Pierwszy egzamin wstępny zaplanowany jest na 6 lipca.

Do tarnowskiego seminarium może czuć się zaproszony każdy mężczyzna chrześcijanin, który chce być uczniem Jezusa Chrystusa, uczniem, który staje się coraz bardziej podobny do Niego przez wychowanie i formację, która dokonuje się w naszym seminarium i który ostatecznie staje się pasterzem wspólnoty. Dzisiaj Jezus wzywa wielu, ale niewielu na to odpowiada – mówi ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny w WSD w Tarnowie.

Jak tłumaczy ojciec duchowny, dziś młodzi ludzie powinni wyostrzać słuch na Słowo Boga, które ich powołuje, ponieważ kapłani wciąż są dzisiaj potrzebni.

Tylko Jezus powołuje. Nie człowiek, nie Kościół, ale Bóg – mówi ks. Tomasz.

– Świat potrzebuje kapłanów prawdziwych, to znaczy tych, którzy w różnych wymiarach kapłańskiej posługi w sposób prawdziwy kontynuują misję Jezusa Chrystusa w świecie przez głoszone Słowo Boże, przez udzielanie sakramentów świętych. Świat potrzebuje kapłanów, bo świat potrzebuje po prostu sensu, a tym, który objawia ostateczny sens jest Osoba Jezusa Chrystusa.

Rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego przebiega w kilku etapach. Najpierw kandydat zgłasza się, wypełniając formularz internetowy i umawia się telefonicznie na spotkanie z rektorem lub jednym z przełożonych. Następnie odbywa rozmowę wstępną i przystępuje do egzaminu.

Egzaminy wstępne do seminarium zaplanowane są w dwóch terminach – 6 lipca i 7 września.

Ks. Tomasz Rąpała wystosował także w Internecie list otwarty do osób rozeznających swoją drogę życiową, w którym dzieli się świadectwem swojego powołania i mówi o roli kapłanów w dzisiejszym świecie.

Formularz rekrutacyjny i pełny tekst listu ks. Tomasza Rąpały dostępny jest na wsd.tarnow.pl

Posłuchaj:
ks. Tomasz Rąpała
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN