Światło świata zaświeciło w Tarnowie [ZDJĘCIA]

14.04.2019

Wczoraj Panama, dziś Tarnów, ale Duch ten sam – mówił lider zespołu Maleo Reggae Rockers. Darek Malejonek zaśpiewał podczas diecezjalnego spotkania młodzieży Synaj. Niedziela Palmowa jest Światowym Dniem Młodzieży w wymiarze diecezjalnym, dlatego do Tarnowa przyjechało prawie 4 tys. osób z całej diecezji.

Mam nadzieje, że ta radość będzie trwała – dodaje Darek Malejonek. – Geografia nie jest ważna. Ważni są ludzie i ich serca. Bardzo się cieszę, że jestem tutaj, z tymi młodymi ludźmi. Mam nadzieję, że ten Duch pójdzie dalej. Młodzi ludzie mają ten ogień i mamy nadzieję, żeby go nie stracili, że to światło pójdzie dalej – ja w to wierzę – przekonywał.

Niedzielny, 13. już Synaj odbył się pod hasłem Oto ja służebnica pańska, niech mi się stanie według słowa twego. Nawiązywało ono do tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Do Tarnowa przyjechał Michał z Limanowej. Początkiem roku uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży. Jak przyznał reporterce RDN, podczas Synaju odżyły w nim wspomnienia.

– Bardzo się cieszę, że mogłem tu przyjechać. Niesamowite doświadczenie, wróciły wszystkie emocje. Cała grupa z diecezji tarnowskiej była po prostu wspaniała. Codziennie jestem wdzięczny za ten czas. Tak jak ksiądz wspomniał, byliśmy trochę narodem wybranym, że mogliśmy tam polecieć. Cieszę się, że możemy teraz dawać o tym świadectwo.

Być wolontariuszem to służyć – mówili młodzi, którzy zaangażowali się w część logistyczną wydarzenia. W sobotę (13.04) odbyło się dla nich spotkania integracyjno-szkoleniowe.

– Wczoraj było dla nas, dziś jesteśmy dla ludzi. Pierwsze słowo, które mi przychodzi na myśl to służba, czyli po prostu być dla innych – mówi wolontariuszka Natalia Nowosińska. – Wolontariusz to znaczy służyć. Po to tu jesteśmy, żeby inni mogli jak najlepiej przeżyć to wydarzenie – dodaje Adam Sołtys.

Uczestnicy Synaju jednogłośnie stwierdzili, że takie wydarzenie to dobra okazja, by pobyć z Bogiem i drugim człowiekiem.

– Co roku tu przyjeżdżam i to chyba już jest tradycja. Zawsze jest fajna atmosfera, wiele młodzieży – mówi Iza z Tarnowa. – Mogę tu zobaczyć jak wiele osób przyjeżdża dla Boga, jednoczyć się na modlitwie i to jest takie wyjątkowe. – Przyjechałam tutaj poczuć tę atmosferę jak ludzie się spotykają i jak jest fajnie. Przyjechałam spotkać się ze znajomymi, żeby się pomodlić, zobaczyć tę atmosferę dodają dziewczyny z Żegociny.

Po procesji z palmami, która przeszła ulicami miasta, w kościele bł. Karoliny spotkanie młodych zakończyła uroczysta Eucharystia. Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Jeż.

Radio RDN patronowało temu wydarzeniu.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy