Światło świata zaświeciło w Tarnowie [ZDJĘCIA]

14.04.2019

Wczoraj Panama, dziś Tarnów, ale Duch ten sam – mówił lider zespołu Maleo Reggae Rockers. Darek Malejonek zaśpiewał podczas diecezjalnego spotkania młodzieży Synaj. Niedziela Palmowa jest Światowym Dniem Młodzieży w wymiarze diecezjalnym, dlatego do Tarnowa przyjechało prawie 4 tys. osób z całej diecezji.

Mam nadzieje, że ta radość będzie trwała – dodaje Darek Malejonek. – Geografia nie jest ważna. Ważni są ludzie i ich serca. Bardzo się cieszę, że jestem tutaj, z tymi młodymi ludźmi. Mam nadzieję, że ten Duch pójdzie dalej. Młodzi ludzie mają ten ogień i mamy nadzieję, żeby go nie stracili, że to światło pójdzie dalej – ja w to wierzę – przekonywał.

Niedzielny, 13. już Synaj odbył się pod hasłem Oto ja służebnica pańska, niech mi się stanie według słowa twego. Nawiązywało ono do tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Do Tarnowa przyjechał Michał z Limanowej. Początkiem roku uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży. Jak przyznał reporterce RDN, podczas Synaju odżyły w nim wspomnienia.

– Bardzo się cieszę, że mogłem tu przyjechać. Niesamowite doświadczenie, wróciły wszystkie emocje. Cała grupa z diecezji tarnowskiej była po prostu wspaniała. Codziennie jestem wdzięczny za ten czas. Tak jak ksiądz wspomniał, byliśmy trochę narodem wybranym, że mogliśmy tam polecieć. Cieszę się, że możemy teraz dawać o tym świadectwo.

Być wolontariuszem to służyć – mówili młodzi, którzy zaangażowali się w część logistyczną wydarzenia. W sobotę (13.04) odbyło się dla nich spotkania integracyjno-szkoleniowe.

– Wczoraj było dla nas, dziś jesteśmy dla ludzi. Pierwsze słowo, które mi przychodzi na myśl to służba, czyli po prostu być dla innych – mówi wolontariuszka Natalia Nowosińska. – Wolontariusz to znaczy służyć. Po to tu jesteśmy, żeby inni mogli jak najlepiej przeżyć to wydarzenie – dodaje Adam Sołtys.

Uczestnicy Synaju jednogłośnie stwierdzili, że takie wydarzenie to dobra okazja, by pobyć z Bogiem i drugim człowiekiem.

– Co roku tu przyjeżdżam i to chyba już jest tradycja. Zawsze jest fajna atmosfera, wiele młodzieży – mówi Iza z Tarnowa. – Mogę tu zobaczyć jak wiele osób przyjeżdża dla Boga, jednoczyć się na modlitwie i to jest takie wyjątkowe. – Przyjechałam tutaj poczuć tę atmosferę jak ludzie się spotykają i jak jest fajnie. Przyjechałam spotkać się ze znajomymi, żeby się pomodlić, zobaczyć tę atmosferę dodają dziewczyny z Żegociny.

Po procesji z palmami, która przeszła ulicami miasta, w kościele bł. Karoliny spotkanie młodych zakończyła uroczysta Eucharystia. Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Jeż.

Radio RDN patronowało temu wydarzeniu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Siadek, Renata Sobkowiak-Zabawa, ks. Marcin Gryzło
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30