Światowy Dzień Chorego [ZDJĘCIA]

12.02.2019

Nabożeństwo dla chorych, odwiedziny i uroczysta Msza św. w ośrodku w Jadownikach Mokrych – tak wyglądały diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego.

Modlitwa jest naszym pocieszeniem, mówili uczestnicy.

–  Tu jest coś pięknego, człowiek jak nie chodził tak wstaje i prawie fruwa. Jak miałem rehabilitacje to modliłem się, bo mam lewostronne porażenie, także modlitwa dużo pomaga. – Trzeba się modlić, Radość mi daje to, że tutaj jestem. – Za rodziców, za opiekunów, za nauczycieli. Bardzo kocham swoich opiekunów.

Najważniejsze jest obecność przy drugim człowieku – mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż, który przewodniczył uroczystej Mszy świętej.

Ważne jest, żeby pamiętać o tych osobach. Odwiedziny w szpitalu, w różnych miejscach dają takie poczucie choremu, że nie jest samotny, bo oprócz bólu fizycznego i ogólnej niesprawności ciała, często tym bólem dojmującym jest samotność i brak zauważania ze strony innych osób. Formą leczenia jest także obecność, miłość, życzliwość i oczywiście potęga modlitwy.

Diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego odbyły się w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas w Jadownikach Mokrych.

Dyrektor Ośrodka, ks. Marek Kogut, podkreśla, że to miejsce jest otwarte dla wszystkich.

Jest to dom otwarty, nawet architektonicznie ten dom jest otwarty na oścież i zaprasza. W ramach współpracy z powiatem tarnowskim prowadzimy placówkę wsparcia dziennego i dzieci po zajęciach szkolnych, mogą sobie tutaj twórczo wypełnić czas. Co najważniejsze spotykają się z naszymi podopiecznymi i przez to jest bardzo dobra integracja dzieci sprawnych z tymi, które są mniej sprawne.

W uroczystościach wzięły udział osoby chore, niepełnosprawne i ich opiekunowie.

 

Posłuchaj:
Uczestnicy
Bp Andrzej Jeż
ks. Marek Kogut
Agnieszka Kozioł
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy