Świeccy są potrzebni na misjach

11.05.2018

Trzy osoby świeckie wróciły właśnie z misyjnego wolontariatu. Kolejne przygotowują się do wyjazdu.

Magdalena Słowik i Małgorzata Pietrucha pracowały w szkole i internacie dla dzieci głuchoniemych i niepełnosprawnych w Kamerunie, a Marek Sacha wrócił z Boliwii. Był to już jego trzeci wyjazd do tego kraju.

– Moja posługa wiązała się przede wszystkim z pomocą tamtejszemu biskupowi Antoniemu Rejmanowi w wikariacie apostolskim w Nuflo de Chavez. Byłem jego sekretarzem, kierowcą, ceremoniarzem podczas liturgii. Spotykałem się z młodzieżą na modlitwach w duchu Taize. Był to dobry czas, który na długo zapamiętam – dodaje Marek Sacha.

Tymczasem kolejne osoby już rozpoczynają przygodę z misjami. W tym gronie jest Ryszard Rak, który przez pół roku ma pracować w szpitalu w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej. W lipcu kilkanaście osób z Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego wybiera się na Ukrainę. Ponadto trzy wolontariuszki z Inicjatywy Młodzi Misjom razem z ks. Piotrem Boracą polecą w wakacje do Brazylii.

Tymczasem 19 maja o 17.00 przy tarnowskiej katedrze odbędzie się spotkanie osób należących do Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego. O pracy na misjach opowie wolontariusz Marek Sacha, który wrócił z półtorarocznej posługi w Boliwii.

Tarnowski Wolontariat Misyjny zachęca, by dołączyć do tego grona, aby pomagać misjom tutaj w diecezji, a także przygotowując się do misyjnego wyjazdu, od kilku miesięcy do roku.

Posłuchaj:
Marek Sacha
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN