Święci wyruszą w najbliższą środę ulicami miasta

30.10.2018

To kolejna inicjatywa sióstr służebniczek, które w poprzednich latach organizowały czuwanie świętych. W tym roku po raz pierwszy będzie pochód świętych.

– Coraz głośniej mówi się o Halloween, a przecież my mamy swoje święto – zaznacza siostra Katarzyna Szulc. – Halloween nie jest  w naturze chrześcijan, tych, którzy wierzą w Boga i świętych obcowanie. Stąd też chcemy przejść ulicami miasta ze świętymi, z ich relikwiami, aby wyznać naszą wiarę i powiedzieć, że naszym wspólnym domem jest niebo – tłumaczy siostra Katarzyna.

Pochód Świętych będzie wyjątkowy, bo organizowany w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. – Nie zabraknie relikwii świętych, którzy walczyli o wolną Polskę – podkreśla siostra Szulc. – Chcemy, aby ten akcent polski był też ukazany, bo wielu Polaków będących już w niebie zasłużyło się dla naszej wolności. Zależy nam, aby oprócz tego modlitewnego akcentu było ukazane, że Polska zawsze jest Bogu wierna i wielu kapłanów i świeckich oddało swoje życie w obronie Ojczyzny – dodaje.

Spotkanie modlitewne rozpocznie się o godz. 16.00 w kościele św. Jadwigi, a później barwny korowód świętych z relikwiami wyruszy ulicami Dębicy do kościoła klasztornego sióstr przy ul. Krakowskiej.

Tam będzie celebrowana Eucharystia. Pochód Świętych organizują siostry służebniczki wraz z parafiami Św. Jadwigi i Matki Bożej Anielskiej.

Posłuchaj:
s. Katarzyna Szulc
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Przegląd prasy katolickiej - Dorota Kunc, ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN