Święto Rodziny

11.06.2019

Biskup tarnowski Andrzej Jeż zaprasza na Diecezjalne Święto Rodziny. Specjalny komunikat jest czytany w niedzielę w kościołach diecezji. Rodziny zgromadzą się przy Papieskim Ołtarzu w Starym Sączu już w niedzielę, 16 czerwca.

– Jednym z akcentów podkreślających wartość oraz piękno małżeństwa i rodziny jest Diecezjalne Święto Rodziny – dodaje bp Jeż.

Spotkanie rozpocznie się 16 czerwca o godz. 11.00 Mszą św. sprawowaną na Ołtarzu Papieskim. Transmisja w radiu RDN. Później będzie Folkowy Festyn Rodzinny.

Jak zapowiada ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin, to okazja, by podkreślić różnorodność regionalnych kultur.

– Jeżeli macie strój regionalny,  to zachęcamy, by przyjechać w takim stroju i pokazać piękno tej kultury. Jeżeli nie macie takiego stroju, to można ozdobić ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego – dodaje.

W tym roku wydarzenie to zbiega się z 20. rocznicą pobytu patrona rodzin – św. Jana Pawła II – w Starym Sączu oraz kanonizacji bł. Kingi.

Dodajmy, że w Starym Sączu podczas Diecezjalnego Święta Rodziny rozpocznie się konkurs radia RDN, w którym można wygrać rodzinny wyjazd do Francji. Podczas święta będziemy czekać na wasze prace  –  Jak Święty Jan Paweł II i Święta Kinga wpływają lub wpłynęli na życie Twoje i Twojej rodziny.

Więcej o konkursie piszemy na rdn. pl

Posłuchaj:
ks. Piotr Cebula
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN