Nowi lektorzy z dekanatu Tarnów – Poludnie

12.12.2015

Ponad piecdziesieciu nowych lektorów bedzie czytac Slowo Boze i sluzyc podczas Mszy sw. w dekanacie Tarnów – Poludnie. Uroczystosci rozpoczecia ich poslugi odbyly sie w tarnowskiej katedrze w sobote, 12 grudnia. Mszy sw. przewodniczyl infulat ks. Adam Kokoszka. Razem z nowymi lektorami w bazylice modlily sie ich rodziny.

To dla nas wazny dzien, jestem ministrantem od trzeciej klasy szkoly podstawowej, teraz bede lektorem. Bardzo lubie sluzyc przy oltarzu – mówi jeden z chlopców.

Ks. Adam Kokoszka mówil w homilii o roli Pisma sw. Prosil nowych lektorów, by kochali i szanowali Biblie i by po nia takze czesto siegali.

Ponad piecdziesieciu chlopców z calego dekanatu uczestniczylo wczesniej w kursie, który trwal przez osiem sobót. Prowadzil go ks. Lukasz Matyka, dekanalny duszpasterz liturgicznej sluzby oltarza. Chlopcy spotykali sie na Mszach sw. , a pózniej poznawali Pismo sw., uczestniczyli w spotkaniach z polonistka, która uczyla ich jak poprawnie czytac – mówi kaplan.

Ks. Matyka dodaje, ze chlopcy poprzez posluge czytania Slowa Bozego w kosciele staja sie glosem samego Boga. Nie kazdy z nas ma czas na czytanie Pisma sw. , a w czasie Mszy sw. sluchajac czytan mamy okazje uslyszec to co Pan Bóg chce do nas powiedziec. Taka funkcje spelniaja lektorzy – dodaje.

Zobacz wiecej zdjec 

DSC_0306

Ewa Biedroń
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Ines Szczepańska
play
Słowo za słowo - Dawid Chrobak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN