Tarnów: Pierwsze takie miejsce w centrum miasta

20.03.2017

 

To pierwsze tego typu miejsce w centrum Tarnowa. Mowa o Placówce Wsparcia Dziennego w Formie Specjalistycznej Kana. Przy ul. Moscickiego 12 dzieci znajda pomoc fachowców w dziedzinie socjoterapii, psychologii i pedagogiki.

W placówce wychowankowie uzyskaja wsparcie w odrabianiu lekcji, beda mogli rozwijac swoje zainteresowania sportowe czy plastyczne. Ksiadz Pawel Górski, prezes tarnowskiej Kany, mówi, ze dzieki placówce dzieci beda mogly poczuc sie bezpiecznie i pozytecznie.

To miejsce jest dla mnie bardzo, bardzo wazne, bo tutaj rzeczywiscie zapraszamy mlodziez, zapraszamy dzieci, po to, zeby mogly kreatywnie spedzic czas, mogly bezpiecznie spedzic czas, pod opieka wyspecjalizowanej kadry. I moga sie tutaj czuc naprawde dobrze, bezpiecznie i pozytecznie – dodaje.

dsc00398

Ks. Górski dodaje, ze Kana jest bezposrednio zwiazana z Wydzialem Duszpasterstwa Mlodziezy Diecezji Tarnowskiej, dlatego funkcjonowanie nowo-otwartej placówki to wazne i kompleksowe dzialanie duszpasterskie.

dsc00397

Projekt pn. Prowadzenie placówki wsparcia dziennego w formie specjalistycznej jest wspólfinansowany z budzetu Miasta Tarnowa – Wydzial Zdrowia i Pomocy Spolecznej.

Posluchaj ks. Pawla Górskiego:

Kuba Kusy

Wydawca
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy