Tarnowski kapłan nominowany

19.03.2018

Ks. Marcin Baran, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie został konsultorem Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski. Wyboru dokonano podczas ostatniego zebrania plenarnego polskich biskupów Warszawie.

Z pewnością ta nominacja oznacza, że nasza koncepcja pracy z młodzieżą została zauważona. Wyzwań jest oczywiście bardzo dużo, dostrzegamy wiele rożnych koncepcji prac z młodzieżą w różnych diecezjach, zwracamy uwagę na to aby była też wymiana myśli i pomysłów – mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Polscy biskupi część obrad w Warszawie poświęcili właśnie młodym w kontekście Synodu Biskupów na temat młodzieży.

Księża Biskupi zapoznali się z wynikami ankiety, która została przeprowadzona na polecenie Sekretariatu Synodu wśród polskich diecezji oraz wynikami ankiety internetowej wypełnianej bezpośrednio przez młodzież. Zaprezentowano inicjatywę czuwania modlitewnego w intencji Synodu, które będzie miało miejsce na Jasnej Górze w dniach prac synodalnych od 3 do 28 października. Modlitwa będzie animowana przez duszpasterstwa młodzieżowe i powołaniowe z całej Polski. Przedstawiono także stan przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Posłuchaj:
Bp Andrzej Jeż
Ewa Biedroń, fot. Gość Niedzielny
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bartosz Brzyski
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN