Tarnów/Skrzyszów: Ostatnie odliczanie do Diecezjalnego Marszu Trzezwosci

05.08.2017

 

Spiew, modlitwa i swiadectwa. Juz dzis – 5 sierpnia wyruszy tradycyjny XIV Diecezjalny Marsz Trzezwosci. Uczestnicy przejda 6-kilometrowa trase z Tarnowa do Skrzyszowa.

Co roku wydarzenie gromadzi osoby, którym lezy na sercu trzezwosc wlasna, bliskich i trzezwosc narodu – mówi ks. Zbigniew Guzy, dyrektor Wydzialu Duszpasterstwa Trzezwosci i Osób Uzaleznionych przy tarnowskiej kurii. – W tym marszu biora udzial ludzie, którzy sa abstynentami z wyboru. Sa tez osoby, które zostaly dotkniete choroba alkoholowa i chca sie umocnic wraz z rodzinami w trzezwosci – dodaje. Przypomnijmy, ze sierpien jest miesiacem trzezwosci.

XIV Diecezjalny Marsz Trzezwosci rozpocznie o 16.30 Msza sw. w kosciele blogoslawionej Karoliny w Tarnowie, a zakoncza okolo 19.30 nabozenstwo i Apel Jasnogórski w Kosciele w Skrzyszowie. Zebrani przejda ulicami Marii Dabrowskiej, Orkana, Wiadukt, Lwowska, Okrezna i Skrzyszowska do  Skrzyszowa. Dla zainteresowanych beda podstawione autobusy, które uczestników marszu odwioza w rózne czesci Tarnowa.

Posluchaj ks. Zbigniewa Guzego:

Marsz Trzezwosci 2017

 

Malgorzata Miczek-Zabawa

Wydawca
Tagi:
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy