Tuchów: 80 tysiecy osób w sanktuarium

11.07.2016

 

Takie sa dane podsumowujace to doroczne, tuchowskie wydarzenie. Wynika z nich takze, ze w ciagu dziesieciu dni uroczystosci rozdano okolo 58 tys. Komunii sw. A wszystko to w dniach od 1 do 10 lipca. Tuchów odwiedzali pielgrzymi nie tylko z diecezji tarnowskiej, ale i z calej Polski oraz z zagranicy. W tym roku uroczystosciom towarzyszylo haslo: Z Matka Milosierdzia po nowe zycie w Chrystusie.

Kazdego dnia sprawowano piec Eucharystii, z których dwie konczyly sie procesja eucharystyczna wokól Bazyliki. Pielgrzymi mogli równiez uczestniczyc w Godzinkach, odmawiano Koronke do Milosierdzia Bozego, Rózaniec, byla takze Droga Krzyzowa czy m.in. Nieszpory Maryjne. Wierni chetnie uczestniczyli w tzw. Wieczorach Maryjnych, podczas których wystepowaly m.in. strazackie orkiestry dete, polaczone chóry i zespoly (WSD, redemptorystów, sanktuaryjny chór mieszany, siostry józefitki i siostry sluzebniczki debickie, sanktuaryjna orkiestra deta z Tuchowa czy zespól Pokolenia).

W tym roku po raz pierwszy w historii odpustu, do Tuchowa pielgrzymowaly grupy modlitewne o. Pio z diecezji tarnowskiej. 3 i 10 lipca radio RDN transmitowalo sumy odpustowe z tuchowskiego sanktuarium.

Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Karol Górski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN