Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Tarnowie pod patronatem radia RDN

14.10.2020

Wykłady, koncerty, wystawa i projekcja filmu – tak w Tarnowie zapowiada się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Odbędzie się on od 17 do 25 października. W planie jest także pielgrzymka do Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach.

– Zaplanowane wydarzenia będą nawiązywać do setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej – mówi Elżbieta Zięba, wiceprezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Tarnowie. – Będą nam towarzyszyć słowa św. Jana Pawła II, wypowiedziane do Polaków z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej. W 1990 roku Papież powiedział, że „Wielkie dzieła Boże dokonują się przez ludzi”. Te słowa zostały hasłem tegorocznego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej – dodaje.

To już 35. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Tarnowie. Rozpocznie się w sobotę, 17 października, Mszą św. o godzinie 18.00 w bazylice katedralnej pod przewodnictwem ks. Jacka Nowaka, z udziałem Chłopięcego Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses. Po Mszy odbędzie się koncert chóru.

W niedzielę zaplanowano wyjazd do Centrum św. Jana Pawła II do Łagiewnik.

W poniedziałek o 17.00 w Muzeum Diecezjalnym będzie zwiedzanie wystawy o ojcu Józefie Andraszu, a pierwszy wykład we wtorek, 20 października o 17.00 w sali Klubu Inteligencji Katolickiej, Rynek 24. Prelekcję ‚Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce. Prymas Tysiąclecia w służbie Kościołowi i Polsce’ wygłosi ks. Ryszard Banach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Posłuchaj:
Elżbieta Zięba
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN