Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Centralne uroczystości w Nowym Sączu

20.01.2020

Centralne uroczystości Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan rozpoczną się już dziś w Nowym Sączu. Co roku materiały na nabożeństwa przygotowują chrześcijanie różnych wyznań z różnych kontynentów, w tym roku byli to mieszkańcy Malty. – Tygodniowi przyświecać będzie hasło „Życzliwymi Bądźmy” – wyjaśnia ojciec Józef Polak proboszcz parafii pod wezwaniem Ducha Świętego w Nowym Sączu.

– To hasło nawiązuje do powieści z Dziejów Apostolskich, gdzie statek św. Pawła rozbił się u wybrzeży Malty. Tam jest opowieść o tym jak rozbitków tubylcy przyjęli z niespotykaną życzliwością. Tak to jest, że ekumenizm rozpoczyna się od ludzkiej życzliwości, poprzez wieki narosły podziały, mieliśmy nawet do czynienia z wrogością. Jak przezwyciężać to dziedzictwo przeszłości? Można przezwyciężać zaczynając od ludzkiej życzliwości – podkreśla.

Spotkanie liturgiczne z lekturą słowa i kazaniem rozpocznie się o godzinie 17.00. Jak dodaje ojciec Józef Polak ze względu na to, że nabożeństwo przygotowują mieszkańcy Malty, można spodziewać się symboli związanych właśnie z tą wyspą.

Posłuchaj:
o. Józef Polak
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN