„Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”

20.07.2020

Pod takim hasłem odbywa się tegoroczny Tydzień św. Krzysztofa. Wydarzenie z okazji wspomnienia patrona kierowców i podróżnych potrwa do 26 lipca.

To okazja do wsparcia polskich misjonarzy – mówi ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców.

– W tym roku po raz dwudziesty pierwszy będziemy obchodzić Tydzień św. Krzysztofa, w którym jest organizowana tradycyjna akcja 1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany kilometr. Te środki finansowe trafiają przez MIVĘ Polska do naszych polskich misjonarzy. Z reguły właśnie w tym czasie odbywa się też poświęcenie samochodów w większości naszych parafii, gdzie proboszczowie zbierają datki właśnie na MIVĘ. Warto przed wyruszeniem w drogę, zwłaszcza teraz w trakcie wakacji pomodlić się, zaufać Bogu, aby nas prowadził i abyśmy mogli bezpiecznie wrócić i cieszyć się w gronie rodziny.

Tydzień św. Krzysztofa to także czas szczególnego zwrócenia uwagi na sprawę bezpiecznego poruszania się po drogach.

W wybranych miejscach na terenie diecezji tarnowskiej policjantom będą towarzyszyć kapłani.

W ramach naszej diecezji będzie organizowana akcja razem z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i Nowym Sączu – mówi ks. Damian Migacz.

– Będziemy razem ze służbami mundurowymi stać na drogach i podczas kontroli będziemy nie tylko sprawdzać stan techniczny i trzeźwość kierowców, ale także duszpasterz kierowców będzie przypominał o modlitwie, rozdając obrazki z modlitwą do św. Krzysztofa i też w jakiś sposób świadcząc łagodność ze strony policjantów, tak aby zaznaczyć życzliwość na drodze, żeby wybrzmiała miłość chrześcijańska, żebyśmy byli sobie nawzajem przyjaciółmi, a nie wrogami na drogach.

Tydzień św. Krzysztofa został zainicjowany przez MIVA Polska, stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu i obchodzony jest zawsze w tygodniu, w którym przypada liturgiczne wspomnienie tego świętego.

Tegoroczne wydarzenie z okazji wspomnienia Patrona Kierowców i Podróżnych, św. Krzysztofa, przypada na 19 – 26 lipca 2020.

Posłuchaj:
ks. Damian Migacz
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN