U św. Pawła dziękowali proboszczowi

20.06.2018

Za 34. lata proboszczowania, za budowę kościoła i wspólnoty parafialnej dziękowali odchodzącemu na emeryturę ks. prałatowi Janowi Nowakowskiemu parafianie z kościoła św. Pawła Apostoła w tym mieście.

Eucharystię sprawowało razem z jubilatem kilkunastu księży związanych z parafią i ks. Nowakowskim, a kazanie wygłosił ks. prałat Piotr Bajor, który przybył specjalnie z Rzymu.

Po południu świętowanie przeniosło się na plac przy kościele, gdzie podczas festynu każdy z parafian mógł podziękować swojemu proboszczowi osobiście. – Za jego dobre serce, otwartość i życzliwość wobec każdego człowieka. -Za to, że zawsze ma czas dla każdego. -Za serdeczne podejście do ludzi. Jest skromny i sympatyczny.
-Za to, że nam pomagał i był zawsze przy nas. -Za całą jego pracę włożoną w parafię, za trud. -Za przedszkole.
-Za jego opiekę, mądrość, roztropność. -Za szczególne zainteresowanie sprawami człowieka na co dzień – wymieniali obecni na uroczystości mieszkańcy parafii.

– Ks. prałat Nowakowski jest przykładem dla młodych kapłanów – mówią ks. Paweł Dąbrowa i ks. Maciej Igielski. -Można się od niego uczyć miłości do parafii, zaangażowania, którego celem jest dobre funkcjonowanie parafii. Jest ciągle aktywny i ciągle w ruchu pomimo swojego, już słusznego, wieku. -Dziękuję za przykład życia kapłańskiego, za to, że jest zawsze radosny, uśmiechnięty, za to, że potrafi wprowadzać atmosferę spokoju i miłości braterskiej wokół siebie – dodają księża wikarzy parafii św. Pawła Apostoła w Bochni.

Ks. prałat Jan Nowakowski zbudował na wzgórzu kolanowskim kościół wraz z zapleczem – tzw. dolnym kościołem i salami do spotkań grup parafialnych, których obecnie jest kilkanaście.

Nowy proboszcz, ks. Leszek Rojowski, obejmie parafię św. Pawła w Bochni 25 sierpnia.

Posłuchaj:
Parafianie
Wikarzy
Wydawca, Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN