Uczniowie szkół z gminy Tarnów poznają postać Św. Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

08.05.2019

Swoją wiedzę sprawdzili podczas XIV konkursu o Papieżu Polaku. Tym razem uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych odpowiadali na pytania dotyczące pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

To był wspaniały człowiek i wzór do naśladowania – mówią reporterowi RDN uczestnicy konkursu.

– Chcemy bliżej poznać postać Papieża Jana Pawła II. Świętego i wielką postać dla nas. Ciekawa i godna zapamiętania jego historia, jako człowieka i wielkiego Polaka oraz pierwszego Papieża Słowianina. Najciekawsze były te spotkania z młodzieżą. Jak to wszystko wpływało pozytywnie na młodych ludzi.

Gminne konkursy dają możliwość poznania pontyfikatu Papieża Polaka. – Chcemy by młodzi zachowali te największe wartości przekazane nam przez Jana Pawła II – mówi Barbara Kałdan-Molczyk, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Błoniu koło Tarnowa

Przybliżyć im postać Jana Pawła II jako osobę im bardzo bliską. Jako autorytet i również wzór do naśladowania. A także ukazanie naszego Papieża jako człowieka, który uczy właśnie, jak we współczesnym świecie wykorzystać te najważniejsze wartości – dobro, miłość czy szacunek.

Postać Jana Pawła II dla wielu młodych jest znana tylko z przekazów medialnych, a także rozmów w rodzinach. – To ważne by to dziedzictwo było przekazywane z pokolenia na pokolenie – mówi ks. Józef Kaczmarski, dziekan dekanatu Tarnów – Zachód.

– Już teraz mamy to pokolenie, które osobiście Jana Pawła II nie pamiętało, tylko z telewizyjnych przekazów. Niejako na żywo mają kontakt z tą osobą poprzez śpiew, piosenkę, a także wiedzę. A zgłębić ją jest rzeczą niezwykle trudną. Jako określa to Św. Jan Apostoł, że księgi świata nie pomieściły by tego, co Ojciec Święty Jan Paweł II dokonał.

Młodzi podczas gminnego konkursu wiedzy o Św. Janie Pawle II oprócz testu wiedzy o Papieżu Polaku, wykonywali również pieśni związane z okresem pontyfikatu.

Posłuchaj:
Uczestnicy konkursu
Barbara Kałdan-Molczyk
ks. Józef Kaczmarski
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Beata Świątkowska
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN