Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zgromadziła tłumy wiernych [ZDJĘCIA]

20.06.2019

Nie spodziewajmy się, że przyjdą lepsze czasy – czasy luksusowych warunków do wyznawania Chrystusa, bo takie nigdy nie nadejdą – mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż w homilii podczas uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Licznie zgromadzeni wierni wzięli udział w Mszy Świętej na Placu Katedralnym, a następnie ruszyli ulicami miasta, w procesji do czterech ołtarzy.

Dla nas to wielkie święto, spotkanie z Bogiem i integracja z ludźmi – mówili w rozmowie z reporterem RDN uczestnicy procesji.

– W takie święto widać jak ludzie się razem zespalają, przychodzą tutaj modlić się, widać że Tarnów wtedy żyje. – Pokazuje to, że w większości nasze społeczeństwo jest wierzące. – Zawsze przychodzimy na tą manifestację wiary, to jest nasza tradycja, nasze zwyczaje i dzięki temu wyrażamy naszą religijność. – Wierzę w Boga i on przychodzi do nas, więc my przychodzimy do niego odpowiadając na to zaproszenie.

W trakcie kazania bp Andrzej Jeż zwrócił uwagę na przypadki profanacji, do jakich dochodziło w ostatnim czasie w naszym kraju

– Myślę także o profanacjach i aktach bluźnierstwa do jakich dochodzi podczas tzw. marszów równości. Oficjalnie powodem organizacji takich marszów jest troska o większą tolerancję w społeczeństwie, tymczasem stają się one miejscem obscenicznych prezentacji oraz sposobnością do okazywania pogardy wobec chrześcijaństwa, w tym także do parodiowania liturgii eucharystii, oraz do nawoływania do nienawiści w stosunku do Kościoła i osób duchownych.

Jako chrześcijanie powinniśmy wyrazić ten ból i sprzeciw, który powinien być bardziej zauważalny i słyszalny – mówił w rozmowie z RDN bp Andrzej Jeż.

– Jeśli mówimy o tak zwanej „tamtej stronie”, oczywiście finansowanej przez różne ośrodki zagraniczne i taka niewielka grupa osób potrafi zrobić taką wrzawę w Polsce, to tylu chrześcijan głęboko wierzących, nie chodzi o wrzawę, powinno w sposób zdecydowany zaprotestować i rzeczywiście w konsekwencji broniąc tajemnicy eucharystii, broni się w jakiś sposób godności człowieka.

W procesji uczestniczyły rodziny, kapłani, siostry zakonne, alumni, samorządowcy, Bractwo Kurkowe, całość uświetniała Orkiestra Dęta Grupy Azoty.

Posłuchaj:
Wierni
bp Andrzej Jeż
Hubert Motyka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Józef Knapik
play
Słowo za słowo - Józefa Szczurek-Żelazko
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN