Uroczystości odpustowe ku czci Św. Rity w Nowym Sączu

21.05.2020

Procesja światła do figury Św. Rity, nabożeństwa majowe z nowenną do Świętej, czy Msze Święte z okolicznościowymi kazaniami – tak między innymi będą wyglądały zaczynające się jutro (22.05) trzydniowe uroczystości odpustowe w sanktuarium Św. Rity w Nowym Sączu.

W tym roku z powodu obostrzeń do świątyni jednorazowo może wejść około 200 osób, łącznie z miejscami w górnym kościele i w kaplicach. Proboszcz sanktuarium ks. Czesław Paszyński pielgrzymów spoza parafii zaprasza szczególnie w drugi dzień uroczystości:

– Całym sercem chciałbym zaprosić na uroczystości ku czci Św. Rity. Tylko mamy też możliwości ograniczone, dlatego jeżeli pielgrzymi by zechcieli to szczególnie w sobotę do południa mamy cztery Msze Święte.

Okolicznościowe kazania będą głosili propagatorzy kultu Św. Rity, ks. Stanisław Kurczab i ks. Tomasz Wroński. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Henryka Nowackiego w niedzielę o godz. 10.30. Będzie ona transmitowana na antenie radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Posłuchaj:
ks. Czesław Paszyński
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN