W wieku ośmiu lat zdecydowała, że będzie siostrą zakonną [WIDEO]

06.02.2020

Dziś swoje powołanie realizuje na wiele sposobów i nigdy nie żałowała swojej decyzji. Dla wielu jest matką duchową – żyje, by pomagać innym.

Siostra Małgorzata Kloza ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Tarnowie, która była gościem programu Słowo za słowo – Rozgryźć Kościół uważa, że każdy powinien sam odkryć swoje powołanie.

A, gdy jest ono prawdziwe, życie staje się piękne.

W przypadku kobiety, której naturalnym pragnieniem jest bycie matką, życie zakonne umożliwia otoczenie opieką bardzo wielu ludzi.

– W sposób fizyczny przeżywamy pragnienie, by urodzić dziecko i mieć rodzinę. Ale kiedy się angażujemy w życie dla innych, to się przemienia. To zmienia zupełnie sposób przeżywania tego problemu. I nie powiem, ze on nie istnieje, ale przyjmuje zupełnie inną formę, jak my to nazywamy, macierzyństwa duchowego. To daje ogromne, głębokie szczęście. Bo wiem, że może nie daję komuś życia w sposób fizyczny, ale na sposób duchowy i boży.

Tarnowskie Urszulanki prowadzą bursę dla dziewcząt, uczą religii w szkołach, udzielają się w świetlicach środowiskowych i organizują czuwania dla młodzieży.

Siostra Małgorzata uczy języka angielskiego w świetlicy środowiskowej Ad Maximam przy kościele św. Maksymiliana w Tarnowie, pracuje w szkole oraz w bursie dla dziewcząt.

Ukończyła anglistykę i teologię. Biegle zna kilka języków.

Wystąpiła w filmie Dawida Szpary – Stefania Łącka – Serce w pasiaku.

W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Posłuchaj:
s. Małgorzata Kloza
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
play
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN