Wielkanoc we wrześniu?

21.09.2020

Dla młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy to nic trudnego. Przygotowali spektakl „Operacja Wielkanoc”. Byli więc apostołowie, Piłat, faryzeusze, ale też knowania szatana i zesłani na ziemie agencji z nieba.

Jak mówią młodzi aktorzy chociaż akcja przeniesiona została do czasów współczesnych, to przesłanie Pana Jezusa sprzed 2 tys. lat wciąż jest takie samo.

–  Była pokazana walka dobra ze złem. Najlepiej było to widoczne u św. Piotra. Widać było to jego rozdarcie – zauważa Zosia. – To co chcemy pokazać w tym przedstawieniu to to, że po każdym upadku możemy wstać i te upadki nas kształtują – podkreśla Maksymilian. Z kolei Julia, która grała szefa piekła zwracała uwagę na to, że szatan musi się mocno natrudzić, aby namieszać.

Pracę młodych doceniła publiczność.

–  Było bardzo ciekawie. Byliśmy na Operacji Boże Narodzenie, teraz Wielkanoc i super spektakl. Brawa dla młodych. Warto było przyjść i zobaczyć ten spektakl i docenić prace młodych ludzi, bo natrudzili się i wyszło im wspaniale.

Jak zauważa ks. Krzysztof Fejkiel, opiekun KSM, młodzież przygotowująca „Operację Wielkanoc” postarała się, aby była refleksja ale i dobry humor.

Jeśli do takiego przedsięwzięcia zabierają się młodzi to można pokazać Wielkanoc, żeby to było strawne dla każdego odbiorcy, żeby było to mądre ale i pełne humoru, który sprawia, że to łatwo przyswoić. To pokazuje też, że Pan Bóg jest dla młodych zawsze aktualny, zawsze on-line.

Spektakl to kontynuacja operacji Boże Narodzenie, którą młodzi wystawili w styczniu. Kolejnym ma być „Operacja Duch”.

Posłuchaj:
Ks. Krzysztof Fejkiel
Publiczność
Młodzież
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN