Wielkie odliczanie do misyjnego kolędowania

15.12.2019

Dzieci pomagają dzieciom, czyli zbliża się Kolęda Misyjna.

– Ufam, że tegoroczne kolędowanie przyniesie dobro nie tylko w życiu dzieci świata misji, którym pospieszycie z pomocą, ale i w życiu Was samych, którzy w jakikolwiek sposób angażujecie się w to ważne dzieło – napisał w specjalnym komunikacie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Będzie on czytany w niedzielę w kościołach.

Od lat dzięki ofiarom zebranym przez Kolędników Misyjnych finansowane są m.in. szpital w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej oraz szkoła dla dzieci głuchoniemych
w Bertoua w Kamerunie.

W tym roku dochodzi jeszcze projekt centrum pomocy dla rodzin z dziećmi z zespołem Downa w Kazachstanie, a także pomoc dla dzieci w Amazonii. Warto też dodać, że wszystkich projektów sfinansowanych w minionych latach dzięki zaangażowaniu Kolędników Misyjnych było ponad trzysta.

– Ogromną radością napełnia mnie fakt, iż najmłodsi diecezjanie tak chętnie i ofiarnie angażują się w to dzieło. Jest to piękny przejaw wrażliwości i otwartości serc na dzielenie się Chrystusem i niesienie konkretnej pomocy drugiemu człowiekowi – napisał bp Andrzej Jeż.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN