Wierni świętowali setną rocznicę poświęcenia Sanktuarium [ZDJĘCIA]

16.09.2018

W Sanktuarium pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej kilka dni temu rozpoczęły się uroczystości odpustowe. Dziś (16.09) odbyły się centralne uroczystości. Tłumy wiernych przybyły przed figurę Matki Boskiej Bolesnej przynosząc swoje prośby i błagania.

Wierni pielgrzymujący do Sanktuarium podkreślali, że wielki odpust w Limanowej jest okazją do bezpośredniego spotkania z Matką Boską Bolesną. Dla niektórych jest to przede wszystkim możliwość podziękowania za otrzymane łaski. – Dziękuje, proszę i ufam że Maryja pomoże mi w różnych trudnych sprawach. Dzięki obecności w tym miejscu można zyskać wiele łask. Trzeba prosić ale przede wszystkim dziękować za to co otrzymaliśmy przez cały rok – dodają pielgrzymi.

Tegoroczny odpust jest również okazją do świętowania setnej rocznicy poświęcenia limanowskiej Bazyliki.

Do historii tego miejsca nawiązał podczas niedzielnej homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż. – W 1914 roku toczyły się tutaj walki związane z frontem wschodnim I wojny światowej. Uczestnicy tych wydarzeń, zwłaszcza żołnierze rosyjscy którzy dostali się do niewoli podkreślali, że postać Maryi chroniła przed kulami miasto i budowany kościół – dodaje ordynariusz diecezji tarnowskiej.

Sanktuarium limanowskie jest znane także jako pomnik konstytucji 3 maja. Budowę świątyni rozpoczęto w 120 rocznicę uchwalenia konstytucji majowej.

Suma odpustowa została odprawiona między innymi w intencji budowniczych i osób związanych z Bazyliką. Podziękowania za tegoroczne plony złożyli również rolnicy.

Uroczystości odpustowe potrwają do soboty (22.09). Codziennie w Sanktuarium będą odprawiane msze święte pod przewodnictwem biskupów.

Zwieńczy je pielgrzymka wiernych z okolicznych miejscowości którzy udadzą się do Mordarki, do Kaplicy Łaski.

Na początku października odbędą się główne uroczystości związane z setną rocznicą poświęcenia świątyni.

Posłuchaj:
Relacja
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN