Wigilia dla samotnych i ubogich

15.12.2019

W parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie odbyło się przedświąteczne spotkanie dla samotnych, bezdomnych, potrzebujących i chorych.

Uczestniczyło w nim prawie 200 osób.

– Dzisiejsza wigilia daje poczucie wspólnoty, poczucie, że jesteśmy razem. Od lat stół łączył i łączył będzie, tylko my o tym zapominamy. To jest parafia Miłosierdzia Bożego i ono tutaj naprawdę działa – mówi Andrzej Depukat ze wspólnoty Rycerzy Kolumba.

Jak zaznacza ks. Czesław Haus, proboszcz parafii, celem spotkania jest nie tylko obdarowanie ciepłem na jeden dzień, ale szansa na zmianę całego życia.

– Spotkałem jednego człowieka, który był tutaj na wigilii z księdzem biskupem rok temu. Chciałem go zaprosić na dzisiejsze spotkanie, a on podziękował i odpowiedział, że w zeszłym roku jakiś taki promyk nadziei, że można żyć inaczej dotarł do jego serca. I wrócił do żony, do dzieci, ma szczęśliwą rodzinę. A zaczęło się od tak malutkiego spotkania, tutaj w parafii Miłosierdzia Bożego.

Spotkanie zorganizowali członkowie parafialnych wspólnot – Wolontariat Miłosierny Samarytanin, Caritas oraz Rycerze Kolumba.

Posłuchaj:
Andrzej Depukat
Ks. Czesław Haus
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN