Wola Rzedzinska: parafia powita kopie znaków SDM

10.12.2015

Kopie znaków Swiatowych Dni Mlodziezy odwiedzaja kolejne parafie w dekanacie Tarnów -?? Wschód. Peregrynacja, której pomyslodawca i inicjatorem byl ten dekanat, rozpoczela sie 16 pazdziernika.

Uroczystosci z udzialem przede wszystkim mlodych odbyly sie juz w parafii w Pogórskiej Woli i w Lekawicy. W piatek 11 grudnia 2015 roku znaki nawiedza parafie Matki Bozej Nieustajacej Pomocy w Woli Rzedzinskiej. Te spotkania umacniaja wiare – mówi ks. Grzegorz Sroka, dekanalny duszpasterz mlodziezy, wikariusz parafii w Szynwaldzie.

To okazja z jednej strony do spotkania sie mlodziezy, przygotowania do tego, co bedzie czekac nas w Krakowie ale równiez takze to forma promocji SDM. Kiedy znaki trafiaja do wspólnoty parafialnej to takze u wiernych rodzi sie pytanie dotyczace wydarzenia, jego przebiegu. To przyjecie przezywamy tez w duchu minionych Swiatowych Dni Mlodziezy. Rozpoczelismy od 1991 roku od Czestochowy, pierwszego spotkania, które mialo miejsce w Polsce, nastepnie byl 1993 rok Denver, teraz pora na Manile na Filipinach. Chcemy przezyc to, co bylo zeby sie przygotowac na to, co bedzie – powiedzial w rozmowie z RDN ks. Sroka.

To spotkanie przygotowujace do przyszlorocznych SDM jest przeznaczone dla wszystkich – dodaje ks. Grzegorz Sroka. Do tego wydarzenia prosilem Ksiezy Proboszczów zeby zapraszali cale wspólnoty parafialne, zeby to bylo wydarzenie równiez duszpasterskie. Przezywamy mlodosc Kosciola i cieszymy sie entuzjazmem, radoscia i chcemy to w sobie jeszcze bardziej rozpalic, zeby móc ofiarowac tym, którzy do nas przyjada w lipcu – podkresla duszpasterz.

Znaki SDM trafia 11 grudnia do parafii MBNP w Woli Rzedzinskiej. Uroczystej Mszy sw. o 18.00 bedzie przewodniczyl proboszcz parafii ks. Stanislaw Moranda. W programie spotkania, w którym wezmie udzial kilkaset osób, jest takze okolicznosciowe czuwanie. Kolejna parafia, do której trafia Krzyz i ikona MB bedzie parafia w Jodlówce -?? Walkach. Tam mlodzi z dekanatu Tarnów -?? Wschód spotkaja sie 8 stycznia.

Znaki SDM, które pielgrzymuja po dekanacie Tarnów – Wschód  to replika krzyza, który kazda grupa pielgrzymkowa niosla w tym roku na Jasna Góre podczas PPT oraz ikona obrazu Matki Bozej. Krzyz przekazal dla dekanatu ks. Zbigniew Szostak, dyrektor pielgrzymki.

Ks. Grzegorz Sroka o istocie spotkan:

Ks. Grzegorz Sroka o wspólnotowym przygotowaniu do SDM:

Małgorzata Miczek-Zabawa
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Ines Szczepańska
play
Słowo za słowo - Dawid Chrobak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN