Wroclaw: dyrektorzy stacji radiowych o wzajemnej wspólpracy

08.10.2015

Dyrektorzy dwudziestu katolickich rozglosni radiowych rozmawiali we Wroclawiu na temat wzajemnej wspólpracy i wiodacych wyzwan ewangelizacyjnych.

O samej inicjatywie spotykania sie dyrektorów mówi ks. Tomasz Olszewski – przewodniczacy forum niezaleznych rozglosni:

Ta wspólpraca trwa caly rok i polega na wymianie programowej i informacyjnej oraz na wspieraniu sie w poszukiwaniu nowych rozwiazan  – przypomina ks. Olszewski.

Ojciec Leszek Gesiak, dyrektor Polskiej Sekcji Radia Watykanskiego dodaje, ze spotkanie we Wroclawiu stanowilo pewnego rodzaju merytoryczna dyskusje na temat tego, jak rozglosnie moga ze soba wspólpracowac w kreowaniu nowych pomyslów i planów. Jako wspólnota rozglosni moga byc bardziej efektywne niz kazda z rozglosni indywidualnie. Stad istotna jest wspólpracy rozglosni diecezjalnych – powiedzial o. Leszek Gesiak.

Jednym z tematów poruszonych na spotkaniu byly Swiatowe Dni Mlodziezy, które za rok odbeda sie w Krakowie – dodaje ks. Tomasz Olszewski:

W ogólnopolskim spotkaniu dyrektorów diecezjalnych rozglosni katolickich, które odbywaja sie dwa razy do roku, wzieli udzial ks. Jacek Miszczak i ks. Krzysztof Orzel, dyrektor i wicedyrektor radia RDN Malopolska i RDN Nowy Sacz.

Info: Radio Rodzina Wroclaw;  foto:www.radioglos.pl

Malgorzata Miczek-Zabawa
Tagi:
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
rdn_f polecamy