Zagórzany: Zmarl ks. Boleslaw Bawiec – emerytowany proboszcz parafii Zagórzany

07.02.2017

 

Wprowadzenie ciala zmarlego do kosciola parafialnego w Zagórzanach nastapi w srode (8 lutego) o godz. 16.00. Msza swieta pogrzebowa bedzie sprawowana w kosciele parafialnym w Zagórzanach w czwartek (09 lutego) o godz. 14.30, po której cialo zmarlego zostanie zlozone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Boleslaw Bawiec urodzil sie 10 czerwca 1946 roku w Jodlowej. Egzamin dojrzalosci zlozyl w Jodlowej. Wstapil do Wyzszego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukonczeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjal swiecenia kaplanskie z rak biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 30 maja 1971 roku.

Jako wikariusz pracowal w parafiach: Wojakowa, Brzesko – NMP Matki Kosciola i sw. Jakuba Apostola oraz Piwniczna – Zdrój. W latach 1981 – 1991 pelnil urzad proboszcza parafii Gladyszów, a w latach 1991 – 2016 urzad proboszcza parafii Zagórzany. Ponadto sprawowal obowiazki wicedziekana, dekanalnego wizytatora nauki religii i dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Luzna. Po zlozeniu urzedu proboszcza pozostal w parafii Zagórzany w charakterze rezydenta.

zródlo: Kuria Diecezjalna w Tarnowie

Wydawca
Tagi:
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy