Zakończenie peregrynacji wizerunku i relikwii św. Jana Pawła II

01.07.2020

Święty Jan Paweł II wielokrotnie powtarzał, że Kościół dzisiejszy nie potrzebuje nowych reformatorów, Kościół potrzebuje nowych świętych. Święty, który zaczyna prace od siebie jest najlepszym reformatorem Kościoła – mówił w tarnowskiej bazylice katedralnej bp Andrzej Jeż.

– Świętych, którzy potrafią stawiać sobie wysokie wymagania i ukazywać innym, że świętość jest osiągalna. Nie bez znaczenia jest to, że Jan Paweł II zwraca się w liczbie mnogiej: Musicie od siebie wymagać, a nie Musisz od siebie wymagać. Sam człowiek nie zdziała wiele, potrzebuje innych, którzy będą go wspierać, wspomagać.

Biskup tarnowski przewodniczył uroczystości zakończenia peregrynacji wizerunku i relikwii św. Jana Pawła II po Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Nie możemy eksponować siebie posługując się Kościołem – mówił dalej do członków Akcji Katolickiej biskup Jeż.

Nie możemy eksponować swoich wizji posługując się Chrystusem, ale mamy całym swoim życiem wskazywać na Chrystusa – dodał hierarcha.

Przestrzenie są olbrzymie do posługi Akcji Katolickiej w świecie, w Polsce, w naszej diecezji – mówił biskup.

– Ukazujecie to w różnych parafiach w wspaniały sposób. Bardzo Was proszę, abyście byli świadkami nadziei, potrzeba tej nadziei, abyście ujawniali miłość Chrystusa, abyście ukazywali piękno życia duchowego.

Pierwotnie peregrynacja miała się zakończyć 18 maja, w dniu setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce.

Te uroczystości nie mogły się wtedy odbyć ze względu na pandemię koronawirusa.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN