Zakończył się Wielki Odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej

22.09.2020

Sumą odpustową dla rodzin z błogosławieństwem dzieci zakończył się tegoroczny, tygodniowy odpust w Limanowej.

Musimy silnie opowiedzieć się za rodziną, zgodnie z Ewangelią – mówił proboszcz parafii ks. Wiesław Piotrowski. – Przychodzimy, by podziękować Maryi za wszystko co dla nas czyni, ale też prosić, aby nasze rodziny były środowiskiem życia i miłości. Aby życie, które się rodzi było szanowane od poczęcia aż po naturalną śmierć. Wiemy, ile jest zagrożeń, jak atakują nas niektórzy chcą wprowadzić sprzeczne z Ewangelią różne „pseudoprawa”.

Wiernym ostatniego dnia towarzyszył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży ks. Marcin Baran.

Jaka jest nasza rodzina? – pytał w kazaniu. Nawiązał w nim także do przeprowadzonej w ramach V Synodu Diecezji Tarnowskiej ankiety wśród dzieci i młodzieży. Wynika z niej, m.in., że tylko nieco ponad 1/3 badanej młodzieży codziennie się modli, w tym ok. tylko 40% modli się wspólnie z rodziną. Prawie 2/3 młodych nie należy do żadnej grupy i nie angażuje się w Kościół. Prawie 2/3 ankietowanych nie widzi żadnego zła w seksie przedślubnym i dopuszcza takie postępowanie.

Co jest ciekawe, prawie 50% ankietowanych w rozwiązywaniu problemów moralnych kieruje się radami rodziców. Niektórym wydaje się, że autorytetem dla młodych są ich rówieśnicy, przyjaciele. Odpowiedź jest zupełnie inna. Według ankiety, najważniejszą osobą dla młodego człowieka jest mama i tata.

Nasze domy i rodziny muszą należeć do Boga – mówił kapłan. – Skoro tutaj jesteśmy to zachowujemy się jak uczniowie, słuchamy. Skoro tu jesteśmy to także, bardzo mocno na to liczę i wszyscy duszpasterze także, że będziecie ewangelizować i coś z tym zrobimy. Może trzeba pochylić się nad swoją rodziną.

Tegoroczny odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej odbywał się pod hasłem ‚Maryjo, Matko Kościoła, wspieraj Ojczyznę, rodziny i nas samych’.

W niedzielę, 27 września o godz. 15:30 odbędzie się coroczna pielgrzymka do Kaplicy Łaski i Msza Święta pod przewodnictwem ks. infułata Adama Kokoszki.

Posłuchaj:
ks. Marcin Baran
ks. Wiesław Piotrowski
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN