Zapraszamy do wspólnego przeżywania nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej

16.02.2018

Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy słuchaczy RDN do wspólnego przeżywania nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Kazania pasyjne podczas nabożeństw wygłaszać będzie wicedyrektor Radia RDN ks. Rafał Słomba.

To czas głębokiej refleksji i zadumy nad naszym życiem – mówi. – Uczestnictwo w nabożeństwie Gorzkich Żali jest z jednej strony przepięknym wyśpiewaniem i rozważaniem Męki Pańskiej, ale również jest pewną refleksją nad męką Jezusa w kontekście naszego życia. Dla mnie taką podpowiedzią na tematykę kazań pasyjnych w tym roku jest trwający obecnie rok duszpasterski pod hasłem „Duch, który umacnia miłość” – dodaje ks. Słomba.

Chcę zatrzymać się nad tematyką związaną z Darami Ducha Świętego – zachęca kapłan. – W tym roku duszpasterskim jesteśmy zachęceni do tego, by na nowo przybliżyć sobie Dary Ducha Świętego, bo większość z nas – pokolenie, które już przyjęło sakrament bierzmowania – te dary już w tym sakramencie otrzymało, a Duch Święty ma umacniać miłość, a tej miłości między nami ciągle jest za mało. Męka Jezusa Chrystusa, jego postawa jest właśnie zachętą do pielęgnacji miłości do Boga i do innych ludzi – dodaje ks. Rafał Słomba.

Droga Krzyżowa będzie transmitowana na antenie Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz w każdy piątek o godzinie 17.20, a Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.00 z parafii św. Maksymiliana w Tarnowie.

W każdy piątek tuż po 17.00 zapraszamy natomiast na nietypowe, radiowe rekolekcje, które poprowadzi kiedyś hulaszczy typ, a dziś zakonnik – Jacek Hajnos. Premiera już dzisiaj.

Posłuchaj:
Ks. Rafał Słomba
Ks. Rafał Słomba
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN