Zasłużeni dla Kościoła odznaczeni medalami Dei Regno Servire [ZDJĘCIA]

25.11.2018

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył zasłużonym dla Kościoła medale Dei Regno Servire.

Odznaczeni przekonują, że to wyjątkowa nagroda za ich pracę dla wspólnoty. – To dla mnie wielki zaszczyt. Cieszę się, że mam siłę, że mam taki talent i dar, że mogę pracować przy parafii, udzielać się. – To dla nas wyjątkowe wyróżnienie, myślę, że jest to docenienie przez Kościół naszej pracy. Ja jestem prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich od 25 lat. – To takie przyjemne zwieńczenie naszej pracy. Teraz jesteśmy jeszcze bardziej zmobilizowani do dalszego działania – dodają odznaczeni.

Medal Dei Regno Servire, czyli w służbie Królestwa Bożego, to odznaczenie diecezjalne biskupa tarnowskiego.

W uroczystej Mszy św. w tarnowskiej Katedrze uczestniczyli m.in. członkowie Akcji Katolickiej wraz z młodymi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest dla nich świętem patronalnym.

Bp Andrzej Jeż podkreśla jak ważna jest rola ruchów katolickich w Kościele.Tą złotą nicią łączącą jest właśnie życie w Kościele, a osobą, która prowadzi nas na poszczególnych etapach życia jest Osoba Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, który swoje Królestwo ujawnia przede wszystkim przez służbę i to jest najbardziej cenne oddziaływanie. Jeżeli ktoś nas podbije sercem, miłością to ma nas na całe życie i tak jest z Osobą Jezusa Chrystusa, On nas podbija właśnie wielką miłością – dodaje.

Biskup wręczył 48 medali zasłużonym dla Kościoła. Podczas uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata zostali przyjęci także nowi członkowie do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jest to także patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza.

Posłuchaj:
Odznaczeni
bp Andrzej Jeż
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN