Zbliża się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny

11.10.2018

Dzieci, młodzież i starsi przejdą ulicami Tarnowa. Będą nieśli flagi, balony i transparenty. Już w niedzielę odbędzie się X Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, połączony z obchodami Dnia Papieskiego.

Będzie patriotycznie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wspomnieniowo, bo zbliża się 40. rocznica inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II – Papieża Rodziny.

– Zapraszamy i małżeństwa, i rodziny, ale też wszystkich diecezjan właśnie po to, żeby w takiej Bożej, radosnej atmosferze ukazać, że jesteśmy za życiem, za Bożymi wartościami. Każdy Marsz dla Życia i Rodziny jest afirmacją życia, nigdy nie jest protestem przeciw komuś – mówi ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Marsz rozpocznie w niedzielę Msza św. o godz. 12.00. w Bazylice Katedralnej w Tarnowie pod przewodnictwem księdza biskupa Władysława Bobowskiego. Będzie ona transmitowana przez Radio RDN.

– Później z Placu Katedralnego ulicami Tarnowa – Katedralną, Wałową, Lwowską, Orkana i Dąbrowskiej – uczestnicy udadzą się do kościoła Bł. Karoliny – mówi jedna z organizatorek Monika Marsy. – Spod katedry wyprowadzi nas orkiestra dęta z Tuchowa, ona także nas przywita u celu naszego Marszu, czyli przy kościele bł. Karoliny. Zachęcamy wszystkich, aby poszli z nami, aby zabrali banery, plakaty, transparenty, weźcie także flagi maryjne i papieskie – zachęca.

W parafii bł. Karoliny będzie wspólne patriotyczne śpiewanie i rodzinny konkurs wiedzy o Polsce.

– Zapraszamy całe pokolenia – mówi jeden z organizatorów Dominik Śliwa. – Byłoby wspaniale, gdyby pojawiła się rodzina wielopokoleniowa. Im więcej nas będzie, tym bardziej pokażemy, że to ma być marsz radości, miłości, pokazania tego, że rodzina jest w Polsce silna. Mam nadzieję, że będzie dużo dzieci i liczę na to, że jak najwięcej osób się pojawi i faktycznie będzie to marsz całych rodzin – dodaje.

Marsz dla Życia i Rodziny a także Dzień Papieski odbędą się pod hasłem ‚Promieniowanie ojcostwa”.

Posłuchaj:
ks. Piotr Cebula
Monika Marsy
Dominik Śliwa
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN