Zbliża się Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich

25.02.2020

Nam naprawdę zależy, by nastąpiło oczyszczenie – mówi ks. Robert Kantor, delegat Biskupa Tarnowskiego ds. wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych. W najbliższy piątek Kościół w Polsce obchodzić będzie Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich.

Zło krzywdzi drugiego człowieka, zwłaszcza niewinnego i bezbronnego. Trzeba podjąć trud oczyszczenia i zrobić wszystko, by takie przypadki się nie powtarzały – mówi ks. Robert Kantor.

– Każde takie zdarzenie, to o jeden przypadek za dużo. To nie są łatwe sprawy, kiedy rozmawia się z osobami skrzywdzonymi. Ujawniają się ból, dramat, złość, ale trzeba się z tym zmierzyć. To też jest droga do oczyszczenia – dodaje.

Ks. Robert Kantor będzie gościem radia RDN w czwartek po 9.00.

W piątek, 28 lutego zgodnie z decyzją biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża we wszystkich bazylikach mniejszych diecezji zostaną odprawione nabożeństwa Drogi Krzyżowej za ofiary przestępstw molestowania przez duchownych.

Takie nabożeństwo będzie także w radiu RDN o godzinie 17.00 i 23.00. Nasza rozgłośnia nagrała Drogę Krzyżową w oparciu o materiały Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży i udostępniła ją stacjom katolickim w Polsce.

W Radiu RDN również w piątek o 15.00, Koronka w intencji ofiar oraz różaniec o godzinie 19.00.

Posłuchaj:
ks. Robert Kantor
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Józef Knapik
play
Słowo za słowo - Józefa Szczurek-Żelazko
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN