Zmarł ks. prałat Józef Zabrzeński – emerytowany proboszcz parafii Łużna

20.11.2017

Wprowadzenie ciała do kościoła parafialnego w Łużnej we wtorek (21 listopada) o godz. 16.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Łużnej w środę (22 listopada) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Józef Zabrzeński urodził się 15 grudnia 1929 roku w Żmiącej. Pochodził z parafii Ujanowice. Egzamin dojrzałości złożył w Tarnowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 23 czerwca 1957 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Żegocina, Łącko, Brzesko – NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła. W latach 1972 – 2000 pełnił urząd proboszcza parafii Łużna, a następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta.

Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Gorlice, wicedziekana dekanatu Gorlice – Północ, dziekana dekanatu Gorlice – Północ, dziekana dekanatu Łużna i dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Łużna. W 1992 roku został obdarzony godnością Kapelana Jego Świątobliwości.

Wydawca
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy