Znamy już trasę procesji na inaugurację V Synodu

15.04.2018

W dniu inauguracji V Synodu Diecezji Tarnowskiej wszystkie drogi będą prowadzić do Tarnowa. W sobotę, 21 kwietnia, szykują się duże utrudnienia w ruchu.

Będą one związane z procesją, która przejdzie z sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej do katedry. Trwają ostatnie przygotowania.

Logistyka wymarszu, który rozpocznie się o 10.30 jest już opracowana – mówi ks. Sta­nisław Sojka odpowiedzialny za zabezpieczenie logistyczne. – Aleją Matki Bożej Fatimskiej – jest to odcinek liczący 500 metrów, ulicą Mickiewicza – odcinek liczy 200 metrów, następnie ulicą Brodzińskiego – 100 metrów, później skręt w prawo na ulicę Wałową – 400 metrów i ulica Katedralna, na Plac Katedralny – 200 metrów. Przy sprawnym rozśrodkowaniu pielgrzymów procesja dotrze na czas, na godzinę 11.00 do Katedry – dodaje duchowny.

Uroczystości rozpoczną się o 10.00 w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, więc od rana w tym rejonie Tarnowa będzie większy ruch samochodów osobowych i autokarów.

Wyznaczono miejsca do parkowania m.in. na terenie dawnej Kapłanówki, na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej czy przy Urzędzie Wojewódzkim, a dzień przed inauguracją będą one specjalnie oznaczone.

Organizatorzy uroczystości zachęcają, by pojazdy przewożące pielgrzymów miały oznakowanie – logo Synodu Diecezji Tarnowskiej. Oznakowania te przesyła do poszczególnych parafii i rektoratów sekretariat Synodu. Więcej o tym w dzisiejszym programie synodalnym o 16.00.

 

 

Szczegółowe miejsca do parkowania:

‚Kapłanówka’ – obok Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy Alei Matki Bożej Fatimskiej 39 – samochody osobowe i mikrobusy;
przy Al. Solidarności (dawny Urząd Wojewódzki obok Wyższego Seminarium Duchownego) – samochody osobowe; na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – parking dla osób duchownych, wjazd od ulicy Goldhammera – samochody osobowe 200 miejsc; na terenie stacji Pogotowia Ratunkowego przy Al. Matki Bożej Fatimskiej – 30 miejsc – samochody osobowe dla osób duchownych; na terenie Urzędu Starostwa Powiatowego – samochody osobowe, wjazd od ulicy Limanowskiego – 80 miejsc.

Autokary podjeżdżają z pielgrzymami na ulicę Starodąbrowską, aż do wyczerpania miejsc po obu stronach tej ulicy (niedaleko od Cmentarza Żydowskiego).

Ponadto można będzie parkować pojazdy na wszystkich dostępnych miejskich parkingach w tzw. ‚płatnej strefie parkowania’ całkowicie bezpłatnie. Można także parkować poza tak zwaną ‚płatną strefą parkowania’, ale tylko w miejscach, w których parkowanie jest dozwolone. Parkowanie na innych prywatnych parkingach, także sklepowych – tylko na własną odpowiedzialność.

Posłuchaj:
ks. Sta­nisław Sojka
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Józef Knapik
play
Słowo za słowo - Józefa Szczurek-Żelazko
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN