Znana jest data pogrzebu śp. ks. Jaromira Buczaka

13.08.2020

Msza święta w kościele parafialnym w Trzcianie k. Bochni zostanie odprawiona w piątek, 14 sierpnia o godz. 16.00. Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Lubzinie w poniedziałek, 17 sierpnia o godz. 14.00, po której ciało śp. ks. Jaromira zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Śp. ks. Jaromir zginął w wypadku w środę, 12 sierpnia. Podczas wędrówki w Tatrach oberwała się pod nim skała. Zmarł na miejscu.

Młodzież z grup parafialnych, które prowadził wspomina go jako zawsze uśmiechniętego, życzliwego i dobrego kapłana. – Dziękujemy za świadectwo życia, za Księdza pasję, za wskazywanie drogi zarówno tej po ścieżkach wiary jak i górskich szlakach…. no i zostaje nam modlitwa w Księdza intencji. I mamy nadzieję do zobaczenia już wszyscy w niebie. Księże Jaromirze wstawiaj się za nami – piszą młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Trzcianie.

Jaromirze dziękuję Bogu, że postawił Cię na drodze mojego kapłaństwa – pisze w mediach społecznościowych ks. Marcin Baran, diecezjalny duszpasterz młodzieży. – Dziękuję za wszelkie inspirujące rozmowy i Twoje zaangażowanie w głoszeniu Chrystusa szczególnie Młodym, którym z radością i zapałem posługiwałeś. Spoczywaj w pokoju i pamiętaj nadal o nas.

Ks. Jaromir Buczak urodził się 24 maja 1986 roku w Rzeszowie. Pochodził z parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie. Egzamin dojrzałości złożył w 2005 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach. W 2007 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w dniu 25 maja 2013 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafii pod wezwaniem św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu oraz w parafii pod wezwaniem św. Małgorzaty PM w Trzcianie k. Bochni. Ponadto pełnił obowiązki dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza oraz dekanalnego duszpasterza młodzieży w dekanacie Lipnica Murowana.

Był członkiem V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN