50 punktów Jacka Sulowskiego i porażka w Przemyślu

16.11.2017

Przygodę z Pucharem Polski w pierwszej rundzie kończą koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów.

Zawodnicy trenera Krzysztofa Wawrzonka rywalizowali na parkiecie w Przemyślu i przegrali z miejscową Hensfort Polonią 91:97. Gospodarze po pierwszej dobrej kwarcie prowadzili 31:14. Dobra gra tarnowskich koszykarzy w dwóch kolejnych odsłonach spotkania, pozwoliła zmniejszyć straty do pięciu oczek. W ostatniej kwarcie bardzo wyrównanej, więcej sił zachowali gospodarze i to oni mogli się cieszyć z końcowego sukcesu.

Nie pomogło 50 punktów zdobytych przez Jacka Sulowskiego. Tarnowski zawodnik dziesięciokrotnie rzucił za 3 punkty, w ważnych momentach rywalizacji. Oprócz niego punkty dla tarnowskiego zespołu zdobyli: Skowron 10, Niemczura 8, Piska 7, Bogusz 6 oraz Zaczkiewicz i Badełek po 5.

Punkty dla zespołu Hensfort Polonia Przemyśl zdobyli: Janczak 28, Walciszewski 26, Kosior 13, Kleszcz i Strzępek po 10, Complak 6 oraz Prusak i Radoń po 2.