Arkadia z Jadwniczanką w brzeskim finale Pucharu Polski

11.04.2019

W brzeskim podokręgu piłkarskim poznaliśmy finalistów Pucharu Polski. Zespół CANPACK Okocimski Brzesko zakończył swoją przygodę odpadając w rywalizacji z beniaminkiem brzesko-bocheńskiej okręgówki Arkadią Olszyny.

„Piwosze” mimo prowadzenia po dwóch bramkach Tomasza Gałki nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku tracąc wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry. Jej autorem został Patryk Waśko, który podobnie jak napastnik „Piwoszy” był autorem dwóch trafień. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, które lepiej wykonywali zawodnicy z Olszyn wygrywając ostatecznie 4:2. „Jedenastki” pewnie wykonywali Patryk Waśko, Dariusz Baca, Grzegorz Nowak oraz Michał Jakosz, natomiast po stronie „biało-zielonych” Sergiusz Kostecki i Mateusz Wawryka.

Arkadia Olszyny w meczu finałowym spotka się z Jadowniczanką Jadowniki, która zwyciężyła z Orłem Dębno 5:2. Dla drużyny z Jadownik dwie bramki zdobył Jakub Wąsik, a po jednej Konrad Kurzywilk, Michał Kulig oraz Michał Żak. Do rywalizacji finałowej dojdzie prawdopodobnie w środę 24 kwietnia, na stadionie w Olszynach.

Natomiast we wtorek 16 kwietnia poznamy zwycięzce finałowej rozgrywki w okręgu tarnowskim. W Zbylitowskiej Górze miejscowy Dunajec zmierzy się z Tarnovią. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17. W przypadku remisu w regulaminowym czasie, o zwycięzcy rozstrzygną rzuty karne.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Łukasz Bałajewicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN