Bez skuteczności w rywalizacji ze Ślązakami [ZDJĘCIA]

11.12.2018

W drugiej lidze koszykówki mężczyzn, MUKS 1811 Unia Tarnów zmierzyła się z MKS Pogoń Ruda Śląska. Gospodarze w tym spotkaniu wystąpili bez Łukasza Kasperca i kontuzjowanego Jacka Sulowskiego.

Od początku na parkiecie panował chaos, dodatkowo obie drużyny nie zachwycały skutecznością. Po pierwszej remisowej kwarcie, w drugiej odsłonie spotkania kilku punktową przewagę zdobyli koszykarze z Rudy Śląskiej. Po zmianie stron nadal słabą skuteczność pod koszem tarnowskich graczy i błędy w obronie wykorzystywali rywale . W pewnym momencie prowadzili już nawet osiemnastoma punktami. Zryw pod koniec czwartej kwarty pozwolił zredukować straty, ale wygrana pojechała na Śląsk. MUKS 1811 Unia Tarnów przegrywa z MKS Pogoń Ruda Śląska 66:74 i w tabeli ligowej plasuje się na siódmym miejscu.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Palmowski 17, Skowron 12, Bryzek 11, Piska 8, Wardziński 6, Moskal 5, Szewczyk 4, Zaczkiewicz 2 i Jewuła 1. Za tydzień MUKS 1811 Unia Tarnów wyjeżdża do Bytomia, gdzie zmierzy się z wiceliderem tabeli Klubem Koszykówki Polonią.