Bocheńskie koszykarki gromią sądecki zespół

08.01.2019

W drugiej lidze koszykówki kobiet Contimax MOSiR Bochnia zmierzyła się w Nowym Sączu z miejscowym UKS Żakiem. Wygrana w tej rywalizacji dawała zawodniczkom z miasta soli pewne miejsce w czwórce, która będzie rywalizować o awans do pierwszej ligi.

Od pierwszych minut na sądeckim parkiecie było widać dominacje koszykarek trenera Macieja Starowicza. Już po pierwszej kwarcie bochnianki odskoczyły na kilka punktów przewagi, a w drugiej dosłownie zmiotły swoje rywalki. Zawodniczki Contimax MOSiR-u zdobyły 26 punktów, zaś sądeczanki zaledwie jeden punkcik. Po zmianie stron trwała dominacja przyjezdnych, które dzięki dobrej skuteczności i obronie szybko budowały zdecydowaną przewagę. Ostatecznie UKS Żak Nowy Sącz uległ na własnym parkiecie drużynie Contimax MOSiR Bochnia aż 27:95.

Punkty dla sądeckiego zespołu zdobyły: Nowak 8, Szkarłat 5, Kosakowska 4, Salamon i Tokarczyk po 3 oraz Leśnicka i Skoczeń po 2.

Dla bocheńskiej drużyny punktowały: Buczek 20, Rak 13, Dziadoń 12, Ochel i Marczyk po 10, Puter 7, Natkaniec 4, Fortuna i Poradowska po 3 oraz Hamuda 2.

Bochnianki mają jeszcze do rozegrania jedno spotkanie z Wisłą Kraków, które zaplanowano na sobotę 12 stycznia.