Bocheńskie koszykarki wygrywają w Rybniku

14.02.2019

Cenna wygrana drugoligowych koszykarek Contimax MOSiR Bochnia. Drużyna trenera Macieja Starowicza wygrał w Rybniku z liderem grupy Śląskiej RMKS-em 59:56.

W pierwszej kwarcie trwała walka kosz za kosz, zakończona minimalnym prowadzeniem gospodyń. Druga odsłona tego spotkania to bardziej gra obronna, niż skuteczne zdobywanie punktów. Po pierwszej połowie rybniczanki prowadziły 27:24.

Trzecia kwarta to zaciekła gra po jednej i drugiej stronie parkietu. Bochnianki coraz częściej przejmowały inicjatywę i minimalnie odrabiały straty. W ostatniej części rywalizacji, małopolskie koszykarki wyszły na jednopunktowe prowadzenie. Gospodynie zaczęły grać nerwowo, popełniały coraz więcej błędów. W ostatniej minucie meczu zawodniczki z Rybnika nie odpuszczały, a nawet wyszły na prowadzenie 56:55. Na szczęście ostatnie sekundy meczu to udane dwie akcje – najpierw Aleksandry Klimas a potem Magdaleny Puter ustaliły wynik spotkania na korzyść koszykarek z Bochni.

Punkty dla Contimax MOSiR-u zdobyły: Puter 18, Klimas 14, Buczek 12, Natkaniec 8, Rak 5 oraz Przybyła 2.

W tabeli ligowej koszykarki z Bochni zajmują czwartą pozycję. Kolejne spotkanie rozegrają w niedzielę 24 lutego, kiedy to podejmą zespół Pogoni Ruda Śląska.