Bruk-Bet Termalica Nieciecza znów wygrywa na wyjeździe

21.06.2020

Tym razem Słonie pokonały na wyjeździe 1:0 Miedź Leginca.

Gola decydującego o zwycięstwie zespołu z Niecieczy zdobył już w 11 minucie łotysz Vladislavs Gutkovskis, który celnie uderzył głową po dośrodkowaniu z lewej strony boisku. Po tym zdarzeniu gospodarze śmielej ruszyli do ataku, jednak nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce podopiecznych Mariusza Lewandowskiego.

Po zmianie stron w 57 minucie powinno być już 2:0. W sytuacji sam na sam z Załuską znalazł się bowiem Florin Purece, ale uderzył prosto w golkipera Miedzi. W dalszej części meczu dogodne sytuacje marnowali jeszcze Roman Gergel i napastnik Miedzi Kacper Kostorz.

– Cieszymy się z kolejnych trzech punktów– mówił po meczu dla telewizji klubowej golkiper Słoni Łukasz Budziłek

-Z wyjazdu z takich ciężkich terenów jak Poznań i Legnica wywieźliśmy 6 punktów. Jest to praca całego sztabu, całej drużyny, wszystkich ludzi, którzy pracują na to żebyśmy byli jak najlepiej przygotowani do meczu. Dlatego niezmiernie się cieszymy, mamy kilka godzin podróży, kilka godzin radości i już myślimy o meczu z Puszczą Niepołomice.

Po tym meczu Bruk Bet Termalica Nieciecza awansowała na 5 miejsce w tabeli Fortuny 1 Ligi.

Miedź Legnica – Bruk Bet Termalica Nieciecza 0:1 (0:1)
0:1 – Vladislavs Gutkovskis 11′

Miedź: Łukasz Załuska – Paweł Zieliński, Nemanja Mijusković, Bozo Musa, Marcin Pietrowski – Josip Soljić, Adrian Purzycki (54′ Joan Roman) – Marquitos, Omar Santana, Jakub Łukowski – Patryk Makuch (46′ Kacper Kostorz)

Bruk-Bet: Łukasz Budziłek – Mateusz Grzybek, Jonatan de Amo (90′ Michal Bezpalec), Artem Putiwcew, Marcin Grabowski – Piotr Wlazło, Vlastimir Jovanović – Patrik Misak (69′ Feiz Shamsin), Florin Purece, Roman Gergel (78′ Marcin Wasielewski) – Vladislavs Gutkovskis

Żółte kartki: Purzycki, Marquitos (Miedź) oraz Jovanović, Wlazło, Grabowski (Bruk-Bet)