Bruk Bet Termalica Nieciecza z kompletem zwycięstw w Fortunie 1 Lidze!

13.09.2020

Po zwycięstwie nad Zagłębiem Sosnowiec i Sandecją Nowy Sącz Bruk Bet Termalica tym razem 2:0 wygrywa z GKS-em Bełchatów.

Od pierwszego gwizdka to zespół z Niecieczy organizował atak pozycyjny. Aktywni byli zwłaszcza Paweł Żyra i Samuel Stefanik. Na lewym skrzydle szalał Michał Orzechowski i to właśnie po jego podaniu w 40.minucie piłkę do bramki skierował Roman Gergel.

W drugiej połowie goście z Bełchatowa starali się odrobić straty. W ostatnim kwadransie Tomasza Loskę uratował słupek, a w kilku innych sytuacjach golkiper „Słoni” wykazał się dużym refleksem. Przed świetnymi szansami do zdobycia bramki stawali też Roman Gergel i Kacper Śpiewak, jednak obu zawodnikom brakowało skuteczności. Wynik w końcówce spotkania ustalił Martin Zeman. Było to jego premierowe trafienie w ekipie z Małopolski.

-Cieszę się, że moi zawodnicy coraz lepiej rozumieją się na boisku – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener „Słoni” Mariusz Lewandowski.

-Mieliśmy tych sytuacji po raz kolejny bardzo dużo, tych sytuacji ofensywnych w polu karnym. Troszkę zabrakło precyzji i znowu była nerwowa końcówka, można powiedzieć jest progres bo do osiemdziesiątej minuty już w miarę to kontrolowaliśmy. Później nie wykorzystuje się tyle tych sytuacji i mieliśmy trochę szczęścia bo Bełchatów mógł wyrównać, z sytuacji niegroźnej trafił w słupek.

Bruk Bet Termalica zgarnia kolejne trzy punkty i obecnie jest liderem Fortuny 1. Ligi

Bruk-Bet Termalica – GKS Bełchatów 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Gergel, 2:0 Zeman 90+2.

Sędziował: Daniel Kruczyński.