Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrywa z Sandecją Nowy Sącz

07.09.2020

Bruk Bet Termalica Nieciacza dobrze wchodzi w nowy sezon Fortuny 1 Ligi. Po zwycięstwie na własnym boisku z Zagłębiem Sosnowiec teraz przyszedł czas na wyjazdowe zwycięstwo z Sandecją Nowy Sącz 1:0.

Niecieczanie spotkanie w Nowym Sączu mieli cały czas pod kontrolą. W 28 minucie pierwszy groźny strzał na bramkę oddał Patrik Misak, jednak jego uderzenie obronił Szymon Tokarz. Młody golkiper Sandecji z dobrej strony pokazał się także siedem minut później, kiedy sparował strzał Pawła Żyry.

W drugiej części spotkania przewaga „Słoni” jeszcze wzrosła. W 58 minucie doskonałą okazję do strzelenia miał Roman Gergel, jednak jego uderzenie minęło dalszy słupek bramki Tokarza. W 62 minucie z dalszej odległości po ziemi strzelił Paweł Żyra. Jego uderzenie przed siebie odbił Szymon Tokarz, jednak przy dobitce Artem Putiwcewa był już bez szans.

W końcówce spotkania Sandecja stworzyła sobie jeszcze dwie groźne sytuacje. W 83 minucie meczu groźnie na bramkę uderzał Adrian Danek, a w ostatniej akcji meczu Tomasz Loska odbił uderzenie z odległości 5-6 metrów.

-Jestem zadowolony z wyniku, choć gra mogła być jeszcze lepsza – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener „Słoni” Mariusz Lewandowski.

-Przede wszystkim cieszymy się ze zdobycia trzech punktów, to dla nas było bardzo ważne, przygotowywaliśmy się do tego. Moi zawodnicy na pewno w pierwszej połowie kontrolowali przebieg meczu. Mogliśmy zdecydowanie szybciej i mądrzej otworzyć wynik meczu. Tak się jednak nie stało, bramkarz wykazał się tutaj dobrym sprytem. W drugiej połowie uważam, że było to pod naszą kontrolą.

Po dwóch zwycięstwach w obecnym sezonie Fortuny 1.Ligi zespół z Niecieczy zajmuje trzecie miejsce w tabeli. W następnym spotkaniu „Słonie” zmierzą się z GKS Bełchatów. Na drugim biegunie znajdą się podopieczni Piotra Mandrysza, którzy po dwóch kolejkach mają zero punktów.

Sandecja Nowy Sącz – Bruk-Bet Termalica 0:1 (0:0)

Bramki: Putiwcew 62. Sędziował: Piotr Lasyk.

Czerwona kartka: Palacz (88 -druga żółta). Żółte kartki: Małkowski (72 min), Palacz (87) – Grabowski (72), Putiwcew (74).